Anne Karnında Ameliyat Nedir?

Bazı doğum kusurlarında karın ameliyatı çocuğun hayatını kurtarabilir.Düzenli kullanım anne karnı açılmadan laparoskopik olarak yapılır.

Bazı doğum kusurlarında karın ameliyatı çocuğun hayatını kurtarabilir.Düzenli kullanım anne karnı açılmadan laparoskopik olarak yapılır.

Obstetrikte yaygın bir kullanım
Bebeğin anne karnındaki suyu azalmış veya kaybolmuşsa ultrasonla bebeğin daha iyi değerlendirilebilmesi için amniyosentez veya fazladan sıvı verilebilir. Ancak belirli bir sıvının sonsuz olmaması gibi bir sorun vardır. Bunun nedeni amniyotik sıvının sürekli yenilenen ve artan bir sıvı olması ancak amniyosentez ile düzenli olarak verilememesidir.

Amniyotik sıvı değişimi, gastroşizisin konjenital bir anomalisidir. Sıvı zaman zaman değiştirilir.

İki yenidoğan probleminde şant uygulaması yapılır, birincisi idrarın amniyotik boşluğa akmasına izin vermek için mesane ile amniyotik sıvı arasında bir şant oluşturan genitoüriner bir bozukluktur. Bu, böbrekleri koruyabilir ve arızalanmalarını önleyebilir.

Akciğerin kistik adenomatoid malformasyonu olan bebeklerde, akciğer dokusundaki kalp basıncını azaltmak için bir “torakomaniotik şant” uygulaması, sırasıyla kalp fonksiyonunu koruyacak ve kalp fonksiyonunu sürdürecektir.

Kan Transfüzyonu: Annenin kan grubu uyumsuz olduğunda ortaya çıkan komplikasyonlardan biri olan anne karnındaki bebeğe kan verilmesi işlemidir. ve bir çocuk

Fetoskopi: İkiz gebe bebeğin kan akışına bağlı olarak “ikizden ikize transfüzyon sendromu” meydana geliyorsa, “plasenta” adı verilen bebeği besleyen organın yüzeyindeki anastomoz (bağlantı) anastomoz (bağlantı) ile “pıhtılaşır”. Lazer yardımı ile bebekler arasındaki kan akışı tedavi edilir.

Karın ameliyatı erken doğuma neden olur mu?
Bu işlemler farklı süreçlerde farklılık gösterse de farklı seviyelerde erken doğumdan bahsetmek mümkündür.