Ay Ay Gebelik Takibi Nasıl Yapılır?

Aylık gebelik takibi doktor tarafından yapılır. Bu uyumlar zorunludur. Kamu adayları bu arayışlardan bıkabilir veya tam tersi olabilir. Gebelik takibi her ay düzenli olarak yapılır.
Anne adayının hamileliği yüksek riskli bir hamilelik ise doktorun isteği üzerine bu gözlemlerin yakınlığı değiştirilecektir. Yüksek riskli gebelikleri olan gebeler düzenli olarak izlenmelidir. Bu kontrollerin sizin ve bebeğinizin sağlığı için gerçekten önemli olduğunu bilmeniz ve hatırlamanız gerekir.
Gebelik kontrolü için her ay düzenli işlemler yapılmaktadır. Doktorunuz da bu sonuçlar hakkında sizi bilgilendirecektir. Doktorunuz, hamileliğinizin nasıl ilerlediğini ve hamilelikle ilgili herhangi bir şikayetiniz olup olmadığını size bildirmek için bu bilgilere sahip olmalıdır.

Aylık doğum öncesi ziyaretleriniz sırasında doktorunuz doğumunuzu sizin ve bebeğinizin çıkarlarını göz önünde bulundurarak planlayacaktır.

Gebeliğin aylık izlenmesi;
– Kan basıncı ölçümü.
– Ağırlık ölçümü.
– Varsa, tarama testinizin yapısı.
– Gerekirse kan testleri.
– Gerekirse idrar tahlili.
– Ultrason muayenesi.
– Gerekirse pelvik organları kontrol edin.
– Çocuğunuzun ölçüleri.
– Tahmini doğum.

Gebeliğin aylık takibi gecikmeden yapılmalıdır. Bebeğinizde veya sizde bir şeyler ters giderse, aydınlanır ve önlem alırsınız.
Sonuç olarak, hamilelik sırasında tıbbi gözetim çok önemlidir. Doğum öncesi bakım düzenli olarak yapılmalı ve gebelik yakından izlenmelidir.

Bunun için aylık doğum öncesi bakım gereklidir. Doktorunuz hamilelik izleme aralığını ayarlayacaktır. Yüksek riskli bir hamileliğiniz varsa, bu aralıklar daha sık olmalıdır.

Doğum öncesi bakım sırasında doktorunuz hamileliğinizi yakından izlemelidir. Gebeliğin aylık takibinde anne ve çocuğun sağlığını kötüleştiren bir durum tespit edilirse değişiklikler, bebek kilosu, annenin kilosu, tahmini doğum zamanı gibi bilgiler kolaylıkla alınabilir.

Bu kontroller kesintisiz yapılmalıdır. Gebeliğin durumuna ve ilerlemesine göre doktor bu kontrol aralıklarını belirleyecektir. Aylık izleme, çocuğunuzun ilerlemesini izlemeyi kolaylaştıracaktır. Hemen hemen tüm problemler bu dizilere göre ortaya çıkacaktır. Bu nedenle hamileliği kontrol etmek gerekir. Bu testler sırasında hamileliğiniz izlenecektir. Ve daha güvenli bir hamilelik geçireceksiniz.