Doğum Sonrası Genital Estetik

Doğum sonrası genital estetik ilginç bir konudur. Genital estetik cerrahidir. Doğum yaptıktan sonra hasar görmüş veya beğenmediğiniz cinsel organları güzelleştirebilirsiniz. Bu elbette kadınlar için çok önemli bir alan. Buradaki küçük bir deformasyon bile sizi rahatsız edebilir. Doğumdan sonra epizyotomi yapılmışsa ve sarkma yani hoşunuza gitmeyen bir durum oluşmuşsa doktorunuza danışarak estetik ameliyat olabilirsiniz. Genital estetik sizi psikolojik olarak da rahatlatır.

Genital estetikte en sık yapılan labia ya da labia liposuctiondır. Bu faaliyetlerde herhangi bir risk bulunmamaktadır. Başka bir şey epizyotomiden kalan skar dokusundaki yapıdır. Bu aktivitede herhangi bir risk yoktur. Cinsel organların estetik olarak hoş görünmesini sağlarlar. Genital estetik uzun sürmez. Kullanıma bağlı olarak 1-3 saat sürer. Başka bir endişe anestezidir. Anestezi seçimi hastanın isteğine bağlıdır. Lokal anestezi veya genel anestezi altında yapılabilir. Genital estetik sonrası cinsel ilişki, estetik pozisyona ve iyileşme durumuna bağlı olarak zaman alır. Genital estetiğin ilk haftası sizin için biraz zor olabilir. 7 gün sonra normale döner. Ayrıca genital estetiğin iz bırakma olasılığı daha düşüktür ve büyük yara izleri yoktur.

Bu faaliyetlerde herhangi bir risk bulunmamaktadır. Doğum yaptıktan sonra doktorunuza danışarak en uygun zamanda yapılabilir. Sonuç olarak genital güzelliğe sahip olmanın bir zararı yoktur. Doğum yaptıktan sonra yaranız iyileştikten ve doktorunuz onay verdikten sonra yapılmalıdır. Doğum yaptıktan sonra cinsel organınızı güzelleştirmek için yaranızın iyileşmesi gerekir. Genital estetik kısa süreli risksiz bir ameliyattır. Anestezi seçimi tamamen hastaya bağlıdır. Genel anestezi ve lokal anestezi seçenekleri vardır. Cinsel organların estetik avantajı genellikle dudaklara yani dudaklara yapılır. Kadınlar genellikle sarkık iç dudaklardan şikayet ederler. Bunun için plastik cerrahiyi düşünürler. Bir diğer estetik neden ise epizyotomide kadınların da şikayet ettiği yara izi yani ölü dokudur. Yara dokusunun şeklini güzelleştirir.

Bu çalışma saatleri, çalışmaya göre değişir. Ortalama olarak, 1 ila 3 saat arasında değişir. Ameliyattan sonra ne zaman seks yapabileceğiniz de merak konusudur.Yara iyileştikten sonra seks yapabilirsiniz. Ameliyattan 1 hafta sonrasına kadar bazı sorunlar ortaya çıkabilir. Bir sorun fark ettiğinizde daima doktorunuza danışın.