Doğum Zamanı Hesaplanabilir Mi?

Doğumun kesin zamanı hesaplanamaz. Vade tarihi, son adet döneminden sonraki 40 haftaya kadar hesaplanır. Bu hesaplama son adet tarihinizden başlamaktadır, dolayısıyla son adetinizin yanlış veya eksik olduğunu biliyorsanız doğum saatiniz yanlış hesaplanacaktır.

Normal doğum haftası 37-40 haftadır. Bazı gebelikler erken veya geç olabilir. Hesaplamalarla üretilmezler. Tam süreli bir hamilelik 41-42 hafta sürebilir.

Doğum zamanı da doktorun rutin ultrason ölçümleri ile belirlenebilir ancak gebelik haftaları arttıkça bu ölçümler hatalı olabilir. Ölçüm ne kadar küçük olursa, yaş o kadar doğru olur. tanımlama yöntemi. Son adet döneminizde herhangi bir sorun yaşamadıysanız ve daha önce yumurtalık yetmezliği, adet düzensizliği gibi bir sorununuz olmadıysa adet tarihiniz az çok belli olacaktır.

Sezaryen doğum için en uygun zaman 39 hafta ve sonrasıdır.
Doğum hesaplama örneği:
Son adet tarihi 12 Mart olan kişinin doğum tarihi
12+7=19 Mart
Mart’tan 3 ay geriye git = tahmini doğum tarihi 19 Aralık
Bu uygulama adet düzensizliği olan hamile kadınları yanıltacaktır. Bu nedenle ultrason ölçümü daha etkili bir yöntem olacaktır. Sonuç olarak, tahmini doğurganlığınız hesaplanabilir, ancak tam ve kesin olması imkansızdır. Başta da söylediğimiz gibi, bu doğum tarihidir. Bu, son adet döneminizden hesaplanır. Adet tarihinizin eksik veya yanlış olduğunu biliyorsanız, bu hesaplayıcı size kesin bir tarih vermez. Tahmini süre, son adetinizden 40 haftaya kadar hesaplanır. Normal gebelik haftaları 37-39 haftadır. Bazı gebelikler erken veya geç doğuma neden olur.

Hesaplama, son adetinizin hesaplanmasından çok daha verimli ve doğru olan ultrason ölçümlerine dayanmaktadır. Düzenli gebelik takibi sırasında, anne adayı gözlemlenebilir ve ultrason muayenesinin sonuçlarına ve bebeğin büyüklüğüne göre doğum tarihi belirlenebilir. Anne adayları doğum tarihleriyle çok ilgilendikleri için bu günü öğrenmek istiyorlar. Bu konu hakkında ne düşündüğünüzü ve ne zaman doğum yapacağınızı belirleyemiyorsanız, son adet dönemi ile çocuğun gelişimini birleştirerek doğru bir hesaplama yapabilirsiniz.