Düşük Yaptıktan Sonra En Erken Ne Zaman Gebe Kalınmalı?

Hamilelikten sonra en korkulan durum düşük yapmaktır. Bu durum hamile kadınları oldukça zor durumda bırakmaktadır. Anne adayları düşük konusunda bilgilendirilmelidir. Ne yazık ki, bazen hamilelik düşükle sonuçlanır. Bu dönemde anne adayları önce psikolojik olarak yorgun düşerler. Annelerin beklediği hamilelik bu ise düşük gerçekleştiğinde çok üzülürler. Bu depresyonu atlattıktan sonra tekrar hamile kalmak isteyebilirler. Bazı anneler bu kararı erken, bazıları ise daha sonra verir. Çünkü buna hazır değiller. Gelecekteki anneler tekrar hamile kalmaya karar verirse, test yaptırmalı ve doktora başvurmalıdır. Anne adayları tekrar hamile kalmaya çalışıyorsa doktorlarına danışarak tekrar hamile kalabilirler.

En altta 2’ye bölün. Erken gebelik kürtajı, geç gebelik kürtajı vb. Erken kürtaj, hamileliğin ilk 8 haftasından önce yapılan bir düşüktür. Düşükünüz 8. haftadan önce olduysa ve ilk düşüğünüzse, tekrar olma ihtimali çok daha düşüktür. Bu kadınlar genellikle hemen ve kolayca hamile kalabilirler. Düşükten 2 ay sonra anne 8. haftadan önce tekrar hamile kalabilir. Düşük, 8 hafta sonra meydana geldiyse, bu kürtajlar doktor muayenesi ve muayenesini gerektirir.

Başka bir şey tekrarlanan düşüklerdir. Ayrıca 8. haftadan sonra tekrarlayan düşüklerde doktor muayenesi ve muayenesi gereklidir. Doktorunuz size tekrar hamile kalmanız için izin verirse, sağlıklı bir hamilelik geçirebilirsiniz. Hamile kadınlar, doktorların izni ile düşükten kurtulur kurtulmaz kaçabilecekler. Sonuç olarak, annenin durumuna bağlıdır. Genel olarak, düşük yapan bir kadının 2 aya ihtiyacı vardır.

Her düşükten sonra tekrar hamile kalabilmek için düşükten 2 ay sonra olması gerekir. 8. haftadan önce gebeliği sonlandırılanlar için 2 aylık bekleme süresi geçerlidir. 8. haftadan sonra birden fazla düşük yapan kadınlar tıbbi gözetim altında olmalıdır. Bir doktor tarafından izlendikten sonra, doktor hamile kalmanın güvenli olduğunu söylerse tekrar hamile kalabilirsiniz. Bunun için düşük yapmış kadınların tıbbi gözetim altında olması gerekir.