Elektronik Cihazlar Bebeğe Zarar Verir Mi?

Günümüzün en büyük sorunu ya da açmazı Elektronik cihazlar hayatımızda olmalı mı? Olmamalı mı? Bu kafa karıştırıcı ve içinden çıkılmaz bir sorundur. Elektronik cihazlar hayatımızın öyle bir parçası ki ama onlardan vazgeçmek hiç de kolay olmayacak.

Ancak hiçbirimiz veya hiçbir üretici bu cihazların sağlığa zararsız veya zararlı olduğunu iddia edemez. Elbette kullandığımız her elektronik cihazın kötü bir etkisi vardır ve bu hamilelik döneminde daha fazla dikkat gerektiren bir durumdur. Günlük hayatımızda çok önemli bir rol oynayan elektronik cihazlardan kurtulamıyoruz. Hamilelik sırasında daha az tüketmek sağlığınız için iyidir.

Bu programı birkaç küçük şeyle sağlayabiliriz

* Konuşmacıyla konuşabiliriz

* Dizüstü bilgisayarımızı kucağımızda tutmadan kullanmalıyız.

* Kullanım süresini sınırlandırmalıyız

*Evde kullanılmayan elektronik cihazları kapatmamız gerekiyor.

*Konuştuğunuz ve cep telefonunuzu kullandığınız süreyi sınırlayın

Elektronik cihazların yaydığı radyo dalgaları vardır. Bu dalgalar iyonlaştırıcı ve iyonlaştırıcı olmayan dalgalar olarak ikiye ayrılır. İyonlaştırıcı olmayan dalgalar, iyonlaştırıcı dalgalardan daha tehlikelidir. Bu dalgaların çok fazla maruz kalmadıkları takdirde kansere neden olma olasılıkları daha düşüktür.

Hamilelikte kullanılan elektronik eşyalara çok dikkat edin ve kullanımlarını azaltın. Aksi takdirde bebek bu dalgalara çok fazla maruz kalırsa gelişimsel kusurlar, bazı zihinsel problemler, bilişsel problemler ve rahimde kemikleşmede gecikmeler olabileceği hayvan deneylerinde kanıtlanmıştır, ancak insan çalışmaları yetersizdir. Bu nedenle hamilelik sırasında bu cihazların kullanımı en aza indirilmelidir.