Gebelikte Anne Sağlığı

Hamileliğinizde en önemli ve gerekli şey sağlığınızdır. Elbette bebeğinizin sağlığı da önemli ama anne sağlıklı değilse ne bebeği ne de hamileliği olmaz.

Anne adayları hamilelik sırasında kendilerine bakmalı ve kendilerine özen göstermelidir. Sağlıklı olmak, bebeğinizin sağlıklı olduğu anlamına gelir.

Anne adaylarının kronik hastalıkları olabilir. Şu anda, daha fazla dikkat edilmeli ve bir doktor tarafından düzenli olarak izlenmelidir.

Hamilelik sırasındaki tüm koşullar ciddidir, bu nedenle hastalığınız çok ciddi olacaktır. Anne adayları kendilerine bakmalı, doğru beslenmeli, fazla çalışmamalı ve ruhsal olarak tam olmalıdır.

Sağlıklı bir anne, nadir görülen bazı sorunları olmadıkça sağlıklı bir hamilelik geçirecektir. Annenin tamamen sağlıklı sayılabilmesi için bedenen ve ruhen sağlıklı olması gerekir.

Gelecekteki anneler, kendi sağlıklarından daha önemli bir şey olmadığını unutmamalıdır. Hamilelik tek seferlik bir olay değildir. Her an bebek sahibi olabilirsiniz. Bunun için kendinize iyi bakmalı ve doktorunuzu ihmal etmemeniz gerektiğini unutmamalısınız. Anne sağlığı hamilelikte en önemli durumdur. Bu nedenle hamilelikte her zaman anne önceliklidir. Bu dönemde anne çok dikkatli olmalıdır. Çünkü bu dönemde her şey zorlaşacak, yani hayat değişecek, bu durum ve sorumluluk bazı durumlarda anne için ağır bir yük haline gelecek ve ardından daha büyük sorunlar ortaya çıkacaktır. Onun için anne adaylarının hamile kalmak istemesi bu süreci teşvik edecektir. Anne hamile kalmak istemezse hamilelik daha zor olacaktır. Hamilelik sırasında bir anne, sağlığının her şeyden önce olduğunu hatırlamalıdır.

Annenin sağlığı iyi olduğu sürece doğum yapmasına engel yoktur ancak kendi sağlığı kötü ise doğum yapması imkansızdır ve anne bunu bilmelidir. Bu kural her zaman böyledir. Anne sağlığı çok önemlidir. Bu hem zihinsel hem de fiziksel olarak doğrudur. Anne adayları hamilelikleri boyunca sağlıklarına özellikle dikkat etmelidir. Çünkü iki can alıyorlar. Ayrıca ek yorgunluk ve sağlıklı kalma ihtiyacı anlamına gelir. Anne ruhen ve bedenen hazır değilse hamile kalmamak daha sağlıklıdır.