Hamilelikte Kasılmalar Ne Zaman Başlar?

Hamilelikte kramplar anne adaylarının en büyük endişesidir. Bu kasılmaların ne zaman olacağı belli değil. Kasılmaların süresi anneden anneye değişir. İnsanlar arasında bu kasılmaların erken doğuma neden olduğuna dair bir söylenti var. Anneler her kasılmanın erken doğuma yol açacağından korkmamalıdır. Bunun için anne adaylarının bu konu hakkında bilgi sahibi olmaları gerekmektedir.

Bu kasılmalar genellikle 22. haftadan sonra başlar. 22. haftadan önce kasılmalar olur. Ancak bu kasılmalar ara sıra hafif kasılmalardır. 22. gebelik haftasından sonra bu kasılmaların şiddeti artacaktır. Gelen bu kasılmalar bazen doğum sancıları ile karıştırılmaktadır. Anneler bundan çok korkar. Bu kasılmalar anneye veya bebeğe zarar vermez.

Bu gelen kasılmalar düzenli değildir ve sıklık, süre ve şiddet bakımından farklılık gösterir. 22. gebelik haftasından sonraki bu kasılmalar gerçek doğum sancılarından çok farklıdır. Hamile anneler bu kasılmaları takip ederler, eğer dayanılmazlarsa ve çok sık tekrarlıyorlarsa mutlaka doktora başvurmalıdırlar.

Bu kasılmalar geldiğinde anne adaylarının dikkat etmeye ve dinlenmeye başlaması gerekir. Hamile anneleri rahat tutmak ve bol sıvı tüketmek bu kasılmaları atlatmayı kolaylaştıracaktır.

Sonuç olarak, bu kasılmalar hamileliğin erken döneminde ortaya çıkabilir. Ancak kasılmaların arttığı dönem hamileliğin 22. haftasından sonradır. Bu kasılmalar çok güçlü hale gelirse doktorunuza haber vermelisiniz.

Öğrenirsek, hamile kadınlar hamilelik sırasında kasılmalardan çok rahatsız olurlar ve çölden korkarlar. Özellikle anne adayının ilk gebeliği ise daha çok korkar. Kasılma ikiye ayrılır. Bunlara yanlış kasılmalar ve gerçek kasılmalar dahildir. Bu kesintiler genellikle gebeliğin 22. haftasından sonra başlar. Bu anne adayının ilk hamileliği değilse biraz daha erken başlayabilir. Ancak ilk hamileliği 22 haftalık hamilelikten sonra başlayacak. Bu kasılmalar genellikle doğum sancıları ile karıştırılır. Bu kasılmalar arasındaki fark, yok edilmemeleridir. Gerçek emek acısı gitti.

Bu kasılmaların yorgunlukla arttığı gözlendi. Onun için yorgunluk kasılmalara iyi gelmez ve onları artırır. Kasılmalarınız geldiğinde bol bol dinlenmeniz gerekir. Uzun süre ayakta durmak yorgunluk, sinirlilik ve stres kasılmalarına neden olur. Bu nedenle dinlenme, kasılmaların durmasını ve azalmasını sağlar. Kasılmalar çok güçlüyse veya normalden farklıysa daima doktorunuza danışın.