Hamilelikten Önce Yapılması Gereken Testler Nelerdir?

Hamilelik her zaman ve her durumda dikkat gerektiren çok önemli bir durumdur. Hamilelik hakkında düşünmeden önce, bu kararı dikkatlice düşünmeniz ve kararlı bir adım atmanız gerekir. Bu kararı verdikten sonra her şey yapılmalıdır. Anne ve baba adayları, hamilelik öncesi yapılması gereken bazı testlerin sonuçlarından hamileliğe uygun olup olmadıklarını öğrenebilirler. Bu testler gereklidir. Bu testler anne veya babanın sağlığını ve çocuğunuzun uygunluğunu etkileyebilecek testlerden bazılarıdır. Bu testleri yaparken dikkatli olun.

Hamilelik öncesi testler, öncelikle doktorunuzdan bir öykü. Ardından kan grubu, tansiyon, tam idrar tahlili, vajinal kültür, pap smear, karaciğer B, sarılık, tiroid, guatr, genetik çalışmalar ve son olarak daha önce varsa genetik çalışmalar. Yukarıdaki testler yapılmalıdır. Bu testler sizin ve hamileliğinizin iyi durumda olduğundan emin olmak için gereklidir. Bu testleri doktorunuza danışarak yapabilirsiniz. Bu testlerin sonuçlarına göre hamile kalmanın zor olup olmadığını doktorunuzla görüşmeniz ve tedavi gerekliyse daha az tedaviye ihtiyaç duymanız gerekir.

Bu nedenle, tüm bu analizler gereklidir. Sonuç olarak, anne olmaya karar veren kadınlar, birçok tetkik ve gerekli tıbbi gözetim dahil olmak üzere birçok muayene ve testten geçmektedir. Bu testlerin temel amacı; Bu, hamileliği önlemek veya hamileliği riske atabilecek bir sorun olup olmadığını bilmek içindir. Anne bu testleri yaptırdıktan sonra hamile kalırsa anne adayları daha sağlıklı olacaktır.

Hiçbir anne adayı hamileliğinin karmaşık olmasını istemez ve kendisini şok edecek hastalık ve komplikasyonları bilmek istemez, bu nedenle bu testleri hamilelikten önce yaptırmak daha sağlıklıdır. Bu testler sadece anne adayları tarafından yapılmaz, bu testlerin yaptırılabilmesi için anne ve baba adaylarının birlikte gitmesi gerekir. Hem anne hem de babanın bu testleri ve kontrolleri geçmesi gerekir. Bu testler geçmişinizle başlar, ardından kan testleri, idrar testleri, jinekolojik muayeneler, vajinal kültürler, genetik çalışmalar, tiroid testleri, Pap smear, sarılık, hepatit, kan grubu testleri ve tansiyon testleri gelir. Bunların sonuçlarına bakmak hamileliği önlemeye ve sizi riske atabilecek herhangi bir sorun olup olmadığını belirlemeye yardımcı olabilir.