Kafein Gebelik Oluşumunu Etkiler Mi?

Kahveyi seven anneler için kahve tüketimi çok önemlidir. Bazı insanlar için gerekli olan kafeinin hamilelik sırasında kesilmesi gerekebilir. Kafein tüketimi uykunuzu getiren, stresle kolayca baş eden ve mutluluk hormonlarının salınımını artıran bir maddedir.

Hamilelikte kafein tüketimi sınırlandırıldığı veya durdurulduğu gibi, hamilelik düşünüldüğünde de sınırlandırılmalıdır. Hamile kalmak isteyen kadınlar ve hamile kadınlar kafeini tamamen bırakmalı veya günde 1 fincan ile sınırlandırmalıdır. Anne adayları bu kısıtlamayı yapmalıdır. Hamile kalmaya çalışan kadınlar kafein alımını azaltmalıdır. Kafein hemen hemen herkesin sevdiği ve kolay kolay vazgeçemediği bir maddedir. Kafein mutluluk hormonlarının salgılanmasını arttırır ve stresle kolayca baş etmeye yardımcı olur. Bunun için gereklidir.

Ancak hamile kalmak ve sağlıklı bir hamilelik geçirmek istiyorsanız bu maddenin tüketimini azaltmanız gerekir. Anne olmak ve kahveyi sevmek hamileliği önleyebilir. Bazı insanlar kahvesiz yaşayamaz. Onlara kahve bırakmak oldukça zordur. Kahve, uykusuzluk ve stresin kolayca üstesinden gelmenize yardımcı olan ve en önemlisi mutluluk hormonları salgılayan bir maddedir. Bu nedenle insanlar öyle bir duruma geldiler ki asla pes etmeyecekler.

Kafein hamileliği tamamen engellemez ancak hamileliği daha da zorlaştırabilir. Anne adaylarının ve hamile kadınların kahveden tamamen uzak durmasını istemiyoruz ama kahve tüketimini azaltmak ve sınırlamak istiyoruz. Kahvesiz yaşayamayan insanlar var, bu yüzden kafein bağımlılık yaptı. Neredeyse evrensel olarak sevilen bir madde olan kafein bazı rahatsızlıklara neden olabilir ancak tüketimi oldukça fazladır. Hamilelikten sonra, anne adayları hamile kalmayı planladıkları süreyi sınırlamalıdır.

Kahve alımınızı aniden azaltmanızı beklemiyoruz, zamanla kademeli olarak azaltarak zorluk çekmeden azaltabilirsiniz. Anne adayları günde 1 fincan kahveyi azaltmalıdır. Kahve düşündüklerinde kafeinden uzak bir içecek daha içerler. Kafein stresi azaltan ve mutlu hormon salan bir maddedir, bu nedenle vazgeçmeyi zor bulabilir, ancak kahve alımınızı azaltmak için diğer içeceklere geçebilirsiniz. Kafein ayrıca kalp hastalığının bir nedenidir.