Kimyasal Ürünler Hamileliği Etkiler Mi?

Hamilelik ve emzirme döneminde kendinizi ve bebeğinizi kimyasallardan koruyun. Hamilelik ve emzirme döneminde bebeğinize geçebilecek sorunlar sizden de geçecektir. Kendinizi korursanız, çocuğunuzu da korursunuz.

Hamilelik sırasında kimyasalların kullanılmasının bebek için sorunlara neden olduğu düşünülmektedir. Örneğin ; obezite, bilişsel bozukluk, bağışıklık sistemi bozuklukları, astım, erken gebelik, kısırlık vb. Sorun yaratacağından endişeliyim. Kesin bir bilgi olmamakla birlikte kendinizi ve çocuğunuzu kimyasallardan korumak için önlem almalısınız.
Hamilelik sırasında karşılaştığınız zorluklar, bebeğiniz gelecekte büyüdüğünde sona ermez. Bunun için çocuğunuzu ve kendinizi bu tür sorunlardan korumak için her şeye engel olmak ve önleyici tedbirler almak gerekir.

Kimyasalları mümkün olduğunca etrafınızda tutmaya çalışın. Kimyasallar her şeyin içindedir, yani kullandığınız temizlik ürünlerinden bakım ürünlerine kadar her şey kimyasal içerir. Hamilelik döneminde kullanacaksanız titiz bir araştırmadan sonra kullanılmalıdır. Bu maddelerden bir süre uzak durmak sağlığınız için iyidir.

Hamilelikte karşılaştığınız her sorun bebeğinizin sorunudur. Ne kullandığınızın farkında olun ve kendinizi ve çocuğunuzu korumak için önlem alın.
Hamilelikte karşılaştığınız sorunların ileride de ortaya çıkacağını unutmayın. Dikkatli olmanız ve kendinizi ve çocuğunuzu korumanız gerekir. Hamilelik sırasında bu maddelerden kaçınılmalıdır. Bu maddeler size ve bebeğinize çok zararlı olabilir. Bunun için hamilelik ve emzirme döneminde kimyasalları hayatımızdan çıkarmamız gerekir. Kimyasallar sizin ve bebeğiniz için birçok soruna neden olabilir. Bu sorunlar önemli değil. Hamilelikte kullandığınız kimyasallar bebeğiniz büyüdükçe ortaya çıkacaktır. Bebeğiniz büyüdükçe kimyasallar da büyüyecektir. Kimyasalların çocuğunuza yol açabileceği sorunlar; Erken doğum, kısırlık, düşük doğum ağırlığı, astım, bilişsel bozukluk ve bağışıklık sistemi bozuklukları gibi sorunlara neden olabilir. Bu nedenle hamilelik ve emzirme döneminde kimyasallardan mümkün olduğunca uzak durmanız, önlem almanız bebeğinizin hayatınızı zorlaştıracak sorunlara yol açmaması için önemlidir.

Hamilelik sırasında kendinizi ve bebeğinizi ortamdaki kimyasallardan uzak tutmalısınız. Bu konularda henüz kapsamlı bir araştırma yok, ancak kimyasalların hamileliğinize ve bebeğinize zararlı olduğu biliniyor, bu nedenle hamilelik sırasında kimyasallardan uzak durun.